צרו קשר 050-228-2912
News

איך הדברה ירוקה תורמת לסביבה ולבריאות ?

הדברה ירוקה החלה בשנים האחרונות לתפוס תאוצה, וכיום תופסת מקום נכבד בשוק ההדברות. הסיבה העיקרית למעבר של השימוש בהדברה ירוקה היא המודעות לאיכות הסביבה שכיום יותר ויותר מבינים את חשיבותה. מסתבר שהדברה ירוקה, בניגוד להדברה הכימית אינה מזיקה לבריאות בני האדם, החיות והצמחייה שנחשפים אליה. להלן נפרט איך הדברה ירוקה שומרת על הבריאות.

בהדרה כימית נעשה שימוש בכימיקליים . השימוש בחומרים כימיים סינטטיים התגלה כפוגע יותר מאשר תורם. ממחקרים שנעשו בעניין עולה כי רוב בני האדם הנחשפים להדברה זו נפגעים במערכת החיסונית שלהם. כמו כן היחשפות לחומרים הרעילים יכולה להשפיע עד לכדי מחנות סופניות רחמנא לצלן.

לעומת זאת הדברה ירוקה אינה משתמשת בחומרים רעילים. הדברה ירוקה מתבססת על צמחים טבעיים וחומרים נוספים. המאפיין את כולם הוא שחומרים אלו הינם ידידותיים לסביבה. גם  כאשר מדובר במקרים קשים יותר של מזיקים רבים או בעייתיים במיוחד הדברה ירוקה תעשה אמנם שימוש בחומרים רעילים. אך תעשה זאת במינון מינימאלי, ובלתי מורגש. באופן כזה הדברה ירוקה אינה מהווה נזק ומסכנת את בני האדם, החיות והצמחייה שבאים אתה במגע. היא גם יעילה ביותר לאוכלוסיות רגישות כמו: קשישים, נשים בהריון, תינוקות וחיות מחמד.

על מנת שהדברה ירוקה תהיה אכן יעילה ובלתי מסכנת, יש צורך לבחור מדביר מקצועי ומומחה. יחד עם זאת יש לוודא שיש בידו את התעודות הנדרשות מטעם משרד הבריאות על התמחות בהדברה בכלל ובהדברה ירוקה בפרט. היות והדברה ירוקה דורשת ידע ומומחיות, ולכן לא מומלץ כלל לגשת למי שאינו בקי בנושא. יש לדעת כי חברות רבות מציגות את עצמן כחברה ירוקה אך בפועל הן עושות שימוש בחומרי הדברה רעילים שאינם ידידותיים לסביבה. מסיבה זו יש לברר היטב על המדביר או החברה ומידת ההתמקצעות שלהם בהדברה ירוקה.

אין ספק ששימוש נכון בהדברה ירוקה שומר על הבריאות ומונע סכנות בריאותיות רבות. השמירה על הבריאות אינה מכוונת רק כלפי בני האדם, אלא גם כלפי חיות בכלל הבאות הנחשפות להדברה ירוקה.

 
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
WhatsApp chat זמינים ב WhatsApp