צרו קשר 050-228-2912
News

חולדות

חולדות

חולדות – חולדה מצויה  (Rattus norvegicus). – חולדת החוף (Rattus) rattus)  )  – חולדת העליות

 

חולדה היא סוג של עכברוש (שמו המדעי  Rattus) היא סוג של יונק ממשפחת המכרסמים העכבריים. בישראל שלושה סוגי מכרסמים ממשפחת העכברושים/חולדות. החולדות ידועות בכושר ההישרדות שלהן, הן יכולות לחיות בתנאי מזג אויר קשים גם במינוס של 30 מעלות. כשרואים חולדה לא בדיוק יודעים לזהות האם זה עכבר גדול או חולדה? החולדה היא מכרסם הגורם נזק רב לתעשייה על ידי כך שהם מכרסמים את התשתיות כמו חוטי חשמל, כבלי מחשב וכל מה שקשור בכך.

 

חולדת החוף:

חולדת החוף, מוכרת גם בשמות: חולדה נודדת, חולדה נורבגית וחולדת הביוב. היא החולדה הנפוצה והמוכרת ביותר מכל סוגי החולדות. חולדת החוף היא חולדה גדולה ממשפחת העכברים. אורך גופה הוא: 31 – 48 ס"מ, הזנב שלה הוא באורך של כ – 12 – 22 ס"מ והיא שוקלת בין 150 – 500 גרם. צבע חולדת החוף הוא חום או אפור. חולדת החוף נפוצה בכל היבשות מלבד אנטארקטיקה. מקורה הוא מסין והיא שולטת באירופה ובאמריקה הצפונית. חולדת החוף נמצאת בכל מקום בו נמצאים וחיים בני אדם ובמיוחד באזורי הערים הצפופות.

 

חולדת העליות:

חולדת העליות היא חולדה שאוהבת לחיות בעליות גג או במקומות גבוהים בבית ולכן שמה הוא חולדת העליות. חולדת העליות יכולה לטפס ולהגיע לגבהים על ידי טיפוס על עצים או על כבלי חשמל, היא קופצת מענפי העצים ישירות לגגות ושם מחפשת פרצה ברעפים או חלון פתוח כדי להיכנס ואם אין אז היא יודעת לחפור במקום רגיש ולמצוא דרך כניסה.

 

הסכנות שמעבירה החולדה לבני האדם:

מלבד הנזקים לחקלאות ולתעשייה, החולדה מעבירה לבני האדם מחלות רבות ומחלות מסוכנות, חלק מהמחלות הן: כלבת, דבר,טיפוס ועוד. הסובלים מכך הם מקומות כמו

האם החולדה אינטליגנטית? החולדה היא מכרסם חכם, אם במקרה אחת מהלהקה אכלה רעל ומתה, החולדה לא תיגע בו והיא תמהר להזהיר את כל הלהקה על מקום הרעל. כשהחולדה נכנסת לבית, היא ממפה את האזור בו היא נמצאת ויודעת לברוח במהירות בשעת סכנה דרך פתח יציאה ומילוט.

 

הידעת?

החולדה חייבת כל הזמן לכרסם משהו בשיניים, יש לה מבנה שיניים מיוחד שאם היא תפסיק לכרסם השיניים החותכות שלה יצמחו כלפי מעלה והיא תמות.

 

איך מדבירים חולדות?

לחולדה יש נטייה לאכול כל פעם מעט מאוד אבל בכל מיני מקומות, כלומר היא מסתובבת ובכל מקום אוכלת מעט. לכן, פיזור הרעל נעשה בהרבה מקומות ובכל מקום מעט רעל. חולדה מזהה ריח של בני אדם, היא לא אוהבת את הריח, לכן אם אתם שמים מלכודת עם אוכל אל תגעו באוכל בידיים כי היא לא תיגע בו. מומלץ להזמין מדביר מקצועי ומיומן כי להדברת חולדות יש תהליך שמצריך מקצועיות.

 
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
WhatsApp chat זמינים ב WhatsApp