צרו קשר 050-228-2912
News

לכמה זמן הדברת מזיקים בבית יכולה לעזור?

לקראת הקיץ ובמהלכו, כמעט ואין מנוס מלגלות שלל מזיקים שפוקדים את ביתכם בפתאומיות ולא נראים כאילו הם מתכננים לעזוב. השיש במטבח מתמלא נמלים קטנטנות ומציקות, תיקנים מפתיעים אתכם באמצע הלילה, דבורים וצרעות מסתובבות באוויר בכל פעם שאתם יוצאים לגינה, וזו רק ההתחלה. הפתרון האולטימטיבי למזיקים כאלה הוא כמובן הדברה איכותית שתפטר מהמזיקים ואף תבטיח שהם לא ישובו, אבל מי מבצע את ההדברה, כמה זמן היא מחזיקה, וכל כמה זמן מומלץ לחדש אותה?

מזיקים שניתן להדביר

המזיקים הנפוצים ביותר, במיוחד בעונת הקיץ, הם התיקנים והנמלים. הם מציפים את הבית, במיוחד באזורים בהם יש אוכל, ומפריעים לשלווה ולאיכות החיים. אך לא רק הם מופיעים, ולא רק בקיץ. בכל עונות השנה ניתן לגלות פשפשים, טרמיטים, פרעושים וקרציות, עש שאוכל את הבגדים, דבורים וצרעות שעוקצות ומציקות, עקרבים ונדלים ארסיים ומסוכנים ועוד שלל מזיקים שגורמים לנו לקפוץ בבהלה. בכל המזיקים הללו ניתן לטפל בשלל סוגי הדברות, בעלות השפעה ויעילות שונה.  

הדברה ביתית מול הדברה מקצועית

אין ספק שלעיתים גם הדברה ביתית יכולה לעזור. לא על כל נמלה אחת וכל תיקן סורר יש להזמין חברת הדברה, ולעיתים כל שצריך כדי לפתור את הבעיה באופן זמני הוא ריסוס קל של אחד מחומרי ההדברה הביתיים. יחד עם זאת, שימו לב לרכוש חומרים בטיחותיים ואיכותיים ולהגן על עצמכם במהלך הריסוס ולאחריו. במידה ומדובר ביותר ממכה רגעית והמזיקים תוקפים את ביתכם ביתר שאת, מומלץ להתקשר למדביר מקצועי ולהפטר מן התופעה במהירות האפשרית. שימו לב- אל תנסו להשתמש בחומרי הדברה מקצועיים בצורה חובבנית. שכרו אך רק אנשי מקצוע מומחים אשר יודעים להתמודד עם החומר ועם פיזורו הנכון על מנת לקבל תוצאות ארוכות טווח.

סוגי ההדברות הקיימים

לבטח שמעתם לא מעט מונחים הנוגעים להדברה כגון: הדברה כימית, הדברה אורגנית, הדברה ירוקה ועוד. בסופו של דבר, ההדברה תלויה בעצם במדביר, אך לרוב כל ההדברות בהן משתמשים בשוק הן הדברות בטוחות ובטיחותיות, שאינם מזיקות לדרי הבית (וגם לא לחיות המחמד) ומאפשרות לבני המשפחה לשוב אל הדירה כמה שעות לאחריה, ללא חשש. מה שמבדיל בין סוגי ההדברות הוא בעצם סוג המזיק בו רוצים לטפל. ההדברה המכוונת לנמלים או לתיקנים תהיה שונה לחלוטין מההדברה המופעלת על טרמיטים או על דבורים, וכך גם משך הזמן בו היא פועלת. התייעצו עם איש המקצוע אותו בחרתם לגבי ההדברה המדויקת המתאימה למזיקים שלכם.

אחריות של המדביר

משך זמן הדברה משתנה בין סוגי ההדברה, אבל לרוב ההדברות אמורות להחזיק שנה. מומלץ לחדש את ההדברה מדי שנה, בין האביב לתחילת הקיץ, ובכך להבטיח לכם קיץ שלם נטול חרקים. חברת הדברה לרוב תתן אחריות על עבודת ההדברה של כמה חודשים, בהתאם להדברה ולמזיק המדובר. אל תשכחו להתייעץ עם המדביר ולשאול אותו מה משך האחריות אותה הוא מספק, טרם תחילת הליך ההדברה.

 
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
WhatsApp chat זמינים ב WhatsApp