צרו קשר 050-228-2912
News

מהן הסיבות להרחקת יונים?

הנתונים הבאים ידהימו אתכם: בארץ ישנן לפחות עשרות אלפי יונים המקוננות יותר משלוש פעמים בשנה. היונים הללו שבעבר בנו את קינן בטבע, מוצאות כיום מקומות לקינון בקרב בני האדם המגיבים לכך בהרחקת יונים. הסיבה לכך נעוצה בכך שהטבע הולך ונכחד ומפנה את מקומו לטובת בנייני מגורים ומשרדים בעידן המתפתח.

נמצא אם כן שיונים מוצאות מחסה בקרב בני האדם, אם זה על הגגות, במסתורי הכביסה, אדני החלון ועוד. עובדה זו נשמעת פשוטה ופסטוראלית, אך היא נושאת בחובה סכנות ובעיות רבות, עד כדי כך שקמו היום חברות המתעסקות עם נושא זה בלבד של הרחקת יונים בשיטות שונות של הדברה ירוקה.

מהן הסיבות להרחקת יונים?

הסיבה הראשונה להרחקת יונים היא קודם כל בגלל הסכנה הבריאותית הטמונה בהימצאותם של היונים בקרבת מקום לבני אדם או לבעלי חיים. רבות מן היונים נגועות במחלות המועברות על ידי הלשלשת שלה, ביניהן: אורניתוזיס, דלקת המוח, ועוד, אותן הן עלולות להעביר לבני אדם.

בנוסף לכך הרחקת יונים הופכת להיות מתבקשת בכדי לשפר את איכות החיים. הלכלוך הרב שנוצר בעקבות קינון של יונים אינו מסב לאיש עונג, ומסיבה זו ישנן חברות הדואגות להרחקת היונים ולניקיון יסודי לאחריהן. הניקיון במקרה של יונים הכרחי גם בכדי להרחיק את המחלות שהן נושאות.

מעבר ללכלוך לקינון היונים נלווה גם רעש. על רעש זה, אין לאדם שליטה, אך מטרתם של העוסקים בהרחקת יונים היא אם כן- הרחקתם בכדי למנוע מהאדם סבל מנוכחות מעיקה של יונים בקרבת מקום הכרוכה בלכלוך וברעש.

יוצא אם כן שהרחקת יונים חשובה לא רק מההיבט הבריאותי, אלא גם מצד איכות החיים שתעלה לאחר סילוק היונים. לכאורה זה נשמע נזקים קטנים: לכלוך ומעט רעש. אולם יש לזכור איכות חיים לא נקבעת בדברים הגדולים, אלא דווקא בדברים הקטנים.

ניתן לבחור שלא להתמודד ישירות עם הבעיה, אלא עם השלכותיה. כך למשל ניתן לשפשף את הלשלשת של היונים, ולאסוף את זרדי הקן לפח. אך נכון יהיה שמנעו מעצמכם כל עוגמת נפש וצער ובאמצעות הרחקת יונים תבטיחו לעצמכם וליונים איכות חיים אמתית.

Tagged:
 
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
WhatsApp chat זמינים ב WhatsApp