צרו קשר 050-228-2912
News

מהן השיטות להרחקת יונים?

שהות של יונים בחלון, גג וכדומה, היא ללא ספק חוויה טורדנית ומצריכה הרחקת יונים. בכל המקרים שהות היונים מלווה ברעש, לכלוך וגרוע מזה במחלות, מה שמחייב הרחקת יונים מהירה ויעילה. היונים שבחרו לקונן בחלון חדרכם נושאות תחת כנפיהן מחלות, פטריות או כינים אותם הן עלולות להעביר לבני הבית.

ישנן שיטות מגוונות להרחקת יונים. כיום, כבר לא נוהגים להרוג את היונים כבעבר, ומשום כך ברוב המקרים שיטות אלו הן בגדר הדברה ירוקה. במקרה של הרחקת יונים יש לבחון כל מקרה לגופו על מנת להתאים לו את השיטה המתאימה ביותר. לעיתים יהיה צורך לשלב מספר שיטות על מנת להביא לתוצאה הרצויה.

השיטות המקובלות להרחקת יונים:

רשתות ליונים

רשתות ליונים עשויות מחוטי פוליאתילן שקופים או בצבע בז'. רשתות אלו בלתי נראות ומתקינים אותן בחלונות, במרפסות, במרזבים, ובכל המקומות בהם היונים מקוננות. באמצעות רשתות אלה היונים לא יכולות לחדור למבנה או לקונן בסמוך אליו, וכך מתבצע למעשה הרחקת יונים.

חוטי רטט

ניתן לשלב בנוסף לרשתות חוטי רטט. השם חוטי רטט עלול להטעות כאילו מדובר במשהו חשמלי, אולם הם אינם חשמליים. את חוטים אלה מתקינים על משטחים ישירים, על מעקות וכדומה והם למעשה מונעים אפשרות של נחיתה ועמידה.

קפיץ מנירוסטה ודוקרנים

בדומה לחוטי הרטט גם הקפיץ מנירוסטה והדוקרנים מונע מהיונים אפשרות לעמוד עליו, והוא מתאים לחלונות, גגות ורעפים, מזגנים ועוד. היות והיונים אינן יכולות לעמוד עליהם, באופן אוטומטי הן מתרחקות מהאזור.

המטרה של כל האמצעים הללו היא זהה- להביא להרחקת היונים. מדבירים מקצועיים ידעו באיזו שיטה לבחור בהתאם לתנאי השטח.

עם זאת, ישנם אמצעים נוספים ופעולות נוספות הנלוות להרחקת יונים שחברות להדברה מציעות, כמו: פינוי קינים קיימים וניקוי יסודי של הגג. לרוב יתבצע הניקיון בעזרת לחץ קיטור בכדי למנוע מחלות וכיני יונים. פעולות אלה הן  חשובות והכרחיות בכדי לנקות את האזור הנגוע הן מהיונים והן מהפסולת המסוכנת שהן משאירות.

Tagged:
 
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
WhatsApp chat זמינים ב WhatsApp