צרו קשר 050-228-2912
News

מה ההבדל בין הדברה ירוקה לכימית?

הדברה ירוקה הינה שיטת הדברה הצוברת תאוצה בשנים האחרונות. כחלק מהתפתחות המודעות לנושא השמירה על איכות הסביבה, עלתה גם המודעות להדברה ירוקה. כלומר, במקום להילחם עם המזיקים בשיטת ההדברה הכימית שהייתה נהוגה עד היום, יותר ויותר עוברים לשימוש בהדברה ירוקה. גם ההדברה הירוקה וגם ההדברה הכימית באים במטרה למגר מזיקים מסוגים שונים, השאלה העולה אם כן היא מהו או מהם ההבדלים העיקריים בין ההדברה הכימית להדברה ירוקה?

להלן נמנה מספר הבדלים עיקריים הקיימים בין ההדברה הירוקה להדברה כימית:

1. רמת הרעילות- בהדברה הכימית נעשה שימוש בחומרים כימיים בעלי רמת רעילות גבוהה. לעובדה זו השלכות קשות של סיכון בריאותם של בני האדם והחיות הנמצאים בקרבת מקום. מלבד זאת ההדברה הכימית פוגעת בצמחייה ובעקבות כך גם במזון. היא מזהמת את מי התהום, ומפרה את האקולוגי שבטבע.

לעומת זאת, רמת הרעילות המצויה בהדברה הירוקה הינה מועטה וזניחה. בלבד זאת חומרי ההדברה בהדברה ירוקה הינם חומרים מתפרקים שלא מהווים סכנה למי תהום או לבני האדם. מסיבה זו ההדברה הירוקה אינה פוגעת בסביבה ובגורמים נוספים אחרים.

2. קהל היעד- ההדברה הכימית הנלחמת במזיקים השונים באמצעות חומרים רעילים אינה עושה הבחנה בין סוגי המזיקים והיא נלחמת עם כולם במידה שווה. מסיבה זו הפגיעה של ההדברה הכימית היא רחבה, ואף יכולה להגיע לבני אדם.

לעומת זאת ההדברה ירוקה כוללת שיטות הדברה שונות המותאמות למזיק הספציפי שמולו מעוניינים להילחם. מסיבה זו הדברה הירוקה תזיק למזיק הספציפי ולא לכלל הסביבה.

3. עלות- הבדל נוסף בין סוגי ההדברות הוא העלות. חומרי ההדברה הסינטטיים כימיים נחשבים לזולים יחסית, ונעשה בהם שימוש רב בתחום החקלאי. לעומת זאת הדברה ירוקה עלולה להיות יקרה יותר.

מכל האמור עולה כי על מנת להיות בטוחים ומוגנים מפגעי הסכנות שטומנת בחובה ההדברה הכימית, אין ספק כי מומלץ לבצע הדברה ירוקה בכל מחיר.

 
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
WhatsApp chat זמינים ב WhatsApp