צרו קשר 050-228-2912
News

סימנים שיעידו שהבית שלכם נגוע בטרמיטים

אחד המזיקים הפחות מוכרים שניתן למצוא בבית בישראל הם הטרמיטים. מכיוון שקשה להבחין בהם, רוב האנשים לא ידעו שטרמיטים פלשו אל ביתם, אלא רק לאחר שיבחינו בנזק משמעותי במקומות שונים ברחבי הבית. גם לאחר זיהוי המזיקים בבית, הדברת טרמיטים יכולה להיות עסק מעט מסובך, אך כאשר בוחרים את המדביר הנכון, ניתן להפטר מן המזיקים לצמיתות, באופן יעיל. אז מה הם באמת הטרמיטים, איך מזהים את הנזק שלהם ובעיקר – איך נפטרים מהם?

 

מה הם הטרמיטים?

הטרמיטים הם חרקים קטנים, בצבעים בהירים החיים במחילות הנחפרות בתוך עץ יבש או מתחת לאדמה. הטרמיטים נוהגים לחיות במושבות ענק היכולות למנות מיליונים של חרקים. הטרמיטים אמנם אינם עוקצים או גורמים כל נזק לבני האדם, אך תזונתם מורכבת מעץ בלבד ואת הנזק האמיתי ניתן לראות ברהיטי העץ ברחבי הבית. בגלל גודלם של הטרמיטים, החורים שהם אוכלים בעץ הם מזעריים וכמעט בלתי נראים לעין האנושית, אך ככל שחולף הזמן, והחרקים אוכלים עוד ועוד מן העץ, נוכל להבחין בהתפוררות היכולה אף להוביל לקריסה מוחלטת של הרהיט – מבלי שבכלל הבחנו שמשהו בו לא בסדר.

 

מקדימים תרופה לחרק

ראשית, שוחחו עם השכנים שלכם. בדקו אם בסביבה שלכם התגלו מפגעי טרמיטים לאחרונה. הטרמיט הוא חרק העובר ממקום למקום, לכן רוב הסיכויים שאם הוא נמצא בבית בשכונה שלכם, הוא גם הגיע אליכם. שנית, אם יש לכם בית עם גינה ועצים, פרגולות, רהיטי עץ בגינה, פרטי עץ מרובים ברחבי הבית (כמו מזנונים, דלתות ומשקופים אשר כולם מעץ) מומלץ לתזמן בדיקה יזומה כל שנתיים ולהזמין מדביר שיאתר מפגעים פוטנציאלים, אם קיימים. בנוסף, אם אתם בתהליך בנייה של בית חדש – בצעו הדברה בטרם הבנייה. הטרמיטים חיים במחילות תת קרקעיות וקל יותר להפטר מהם כאשר מדבירים את הקרקע באופן ישיר.

 

שיטות לאיתור טרמיטים

אם איחרתם את המועד ואתם חוששים שביתכם כבר נגוע בטרמיטים תוכלו לבצע סקירה ולשים לב לסימני אזהרה. ראשית, נסו לזהות ערימות של חול, אבק או פירורים ליד רהיטי עץ, משקופים, ידיות או דלתות. גם אם לא תבחינו בחורים, ערימות החול הן אינדיקציה משמעותית לזלילתם של הטרמיטים. בנוסף, קחו כלי חד כלשהו כמו מברג או סכין, ונסו לדקור את העץ בעדינות. במידה והטרמיטים כבר פגעו בעץ, המברג או הסכין יחדרו בקלות ויפצעו את העץ הרגיש.

 

כיצד נפטרים מן המזיקים?

הדברת טרמיטים זה הליך מעט מורכב, אך כאשר הוא נעשה בידיים הנכונות ובמיומנות, יבטיח לכם בית נקי מטרמיטים לאורך זמן. במהלך ההדברה יש לצאת מן הבית ולתת למדביר לעבוד, ולאחר ההדבקה יש לנקות ביסודיות. את ההדברה מבצעים לרוב באמצעות הזרקת חומר ההדברה קרוב ככל הניתן אל הקרקע על מנת להגיע ולפגוע ישירות בקן ולאו דווקא בחרקים החיים בתוך הבית. אל תהססו לשאול את המדביר שאלות על הליך ההדברה, ולוודא שביצע בהצלחה הדברות טרמיטים.

 
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
WhatsApp chat זמינים ב WhatsApp