צרו קשר 050-228-2912
News

הדברה ירוקה- אז והיום

בעבר רווחה הטענה בקרב רבים בעניין סוגיית ההדברה, כי הדברה ירוקה היא אינה יעילה, ורק הדברה כימית היא אפקטיבית ויעילה. הסיבה העיקרית שבגללה טענו כך היא משום שהדברה ירוקה אינה עושה שימוש בחומרים רעילים, ונלחמת בצורות שונות עם כל מזיק. נראה היה לעין כי רק כאשר ההדברה היא באמצעות חומרים כימיים היא מתבצעת כשורה, במהירות וביעילות ולא מותירה אחריה עקיבות של מזיקים.

עם השנים התגלתה טענה זו כטעות אחת גדולה. הניסיון הרב כמו גם הידע שהצטבר בנושא שפך אור על התמונה כולה. ההדברה הכימית התגלתה כהדברה מסוכנת לסביבה. התגלה כי לקטילה המידית ישנן השלכות חמורות רבות על כל הסביבה כולה הנחשפת לחומרים אלו. בין התיר הדברה זו מסכנת את: האדם, החי והצומח. החומרים הרעילים המצויים בה במינון גבוה מהווים סכנה ממשית לבריאות.

הדברה ירוקה לעומת זאת משתמשת בחומרים בלתי רעילים לקטילת מזיקים. הדברה ירוקה מתבססת על חומרים טבעיים כצמחים וחומרים נוספים, שהמשותף לעולם הוא שהם ידידותיים לסביבה. הרווח שהדברה ירוקה הוא כפול- היא גם תורמת לקטילת החרקים השונים וגם אינה פוגעת ומזיקה לגורמים נוספים.

עם השנים כאשר המודעות לאיכות הסביבה ולסביבה ירוקה צובר תאוצה, גם ההדברה הירוקה צוברת תאוצה. ניתן להבחין כי יותר ויותר אנשים מעוניינים למגר את המזיקים המצויים אצל באמצעות שיטת ההדברה הירוקה. זאת גם כאשר מדובר במקרים של בתים פרטיים, גינות פרטיות וכן במקרים של משטחים חקלאיים המתפרסים על דונמים רבים.

במשטחים חקלאיים יהיו כאלה שיאמרו שמומלץ להשתמש בהדברה כימית שכן היא קוטלת באופן מיידי. יחד עם זאת אין ספק כי הדברה ירוקה חוסכת את המפגעים הרבים שטומנת הדברה כימית ובכך היא תורמת לסביבה איכותית והבריאה יותר. הבוחרים בהדברה ירוקה על פני ההדברה הכימית, פועלים כחלק מהמאמץ העולמי לשמירה על האיזון האקולוגי, ועל איכות חיים גבוהה.

 
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
WhatsApp chat זמינים ב WhatsApp