צרו קשר 050-228-2912
News

למי זה טוב הדברה ירוקה?

למי זה טוב הדברה ירוקה?

רבים מוצאים את עצמם בשלב כזה או אחר בחייהם מעוניינים בהדברה ירוקה. מצב זה נגרם לרוב כתוצאה מהיחשפות בלתי נעימה למזיקים שונים ומגוונים הן בבית והן בגינה. מזיקים הינו שם כולל למכרסמים, מעופפים, זוחלים וכדומה. המשותף לכל סוגי המזיקים באשר הם הוא שהם הופכים את חיי המצויים בקרבתם לבלתי נסבלים. כדוגמא לדבר: אין להאריך בסבלם של משפחה שקבוצת מכרסמים הפכה את ביתם למשכן הקבוע שלהם, או את הפגיעה של גינות ירק או גינות תבלינים כתוצאה מזחלי עש המכרסמים בהם ללא רחם.

הזקוקים להדברה מוצאים את עצמם מתלבטים בין שני סוגי הדברה הרווחות בשוק ההדברות: ההדברה הכימית מול הדברה ירוקה. ההדברה הכימית כשמה כן היא. הדרך בה היא קוטלת את המזיקים על כל סוגיהם היא באמצעות שימוש בחומרים כימיקליים. בחומרים אלו קיימים רעלים במינון גבוה הגורמים לנזק רב ומהווים סיכון ממשי של כל מי שנמצא בקרב מקום להדברה. המועדים לפגיעה הינם בני אדם, בעלי חיים, צמחייה, מי תהום ועוד. רק לצורך הבנת חומרת העניין נציין כי אצל בני האדם ההיחשפות להדברה כימית יכולה לפגוע קשות במערכת החיסונית עד כדי הידרדרות למחלות סופניות.

לעומת זאת, קטילת מזיקים באמצעות הדברה ירוקה נעשית באמצעות שימוש בחומרים טבעיים ידידותיים לסביבה. מסיבה זו הגורמים הנחשפים להדברה ירוקה אינם ניזוקים כלל מההדברה. כמו כן, גם במקרים בהם הדברה ירוקה תשתמש בחומרים כימיים רעילים הדבר יהיה במינון נמוך מאד ואף מזערי. חומרים אלו אף יהיו מתפרקים, כך שעד שיבואו למגע אדם כבר לא יהיו יעילים.

הדברה ירוקה מהווה פתרון יעיל ובריא מול מזיקים המצויים הן בבית והן בגינה הפרטית. הדברה ירוקה מתאימה לכל מי שאיכות הסביבה ואיכות החיים חשובים לו, והוא רואה זאת כחלק מהמאמץ העולמי לשמירה על סביבה ירוקה יותר. נציין כי הדברה ירוקה במקרים של משטחיים חקלאיים תהיה בעדיפות משנית. שכן במקרים כאלה כאשר מדובר במזיקים במינון גבוה, רק ההדברה הכימית תביא לחיסולם המידי והמהיר ביותר. עם זאת אין להתעלם מהנזק הרב שהיא תביא בעקבותיה.

 

 
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
WhatsApp chat זמינים ב WhatsApp